Новини Міжнародної морської асоціації

Відвідування музею Степана Олійника (13.01.2020)


11 січня 2020 року членам Міжнародної морської асоціації та Спілки журналістів України пощастило потрапити у легендарний музей знаменитого українського письменника Степана Олійника.

Степан Олійник - український письменник, поет-гуморист і публіцист. Народився в 1908 році в селі Пасицели, але дитинство провів в Левадівці, де і побудували меморіальний музей Степана Олійника, який знаходиться на території школи, що носить ім'я поета.

Завдяки меморіальному музею, у нас є можливість зануритися в культуру, історію і літературу рідної землі. В музеї три зали, які розповідають про життя і творчість письменника в поєднанні з історією Левадівці. У залах продемонстровані фотографії родини, друзів, рукописи, книги та особисті речі родини Олійників, які були люб'язно передані дочкою письменника. Поруч з самим музеєм можна знайти пам'ятник Степану Олійнику, на який, в свою чергу, місцеві жителі поклали квіти в річницю смерті. серед місцевих жителів був присутній і родич Степана - його двоюрідний племінник зі своєю дружиною, який розповідав про свої спогади, пов'язаних з письменником. Також активістки-школярки прочитали напам'ять улюблені вірші поета, що було талановито і дуже артистично. Недалеко від музею стоїть садиба, що є рідною домівкою - будинок 20-х років ХХ століття, з садом і родової криницею. У музеї постійно проводяться виставки та екскурсії, які дуже цікаві і пізнавальні.

Міжнародна морська асоціація висловлює величезну подяку Голові спілки журналістів України Юрію Работіну за організацію такого цікавого заходу, а також жителям села Левадівка, за теплий прийом і турботу. Обов'язково повернемося сюди ще раз.